Copyright © 2023 Emil Piotrowski

EM-LIGHT EMIL PIOTROWSKI 
ul. Szpitalna 39A/46 33-100 Tarnów NIP: 728-267-28-71

+48 577 505 835

LinkedIn

em.light2020@gmail.com

  1. pl
  2. en
EM-LIGHT DIALux evo training

+48 577 505 835

LUMsearch - globalny katalog opraw oświetleniowych

28 December 2022

Częstym problem w pracy projektanta oświetlenia jest konieczność instalacji wielu katalogów / plugin-ów z oprawami producentów. O ile używanie produktów jednego producenta nie jest wielkim kłopotem to już praca z wieloma katalogami różnych producentów już tak....

 

Dodatkowym problemem jest ryzyko używania nieaktualnych danych fotometrycznych. Taki błąd często może sprawić, że cała nasza praca pójdzie na marne.  W przypadku katalogów instalowanych na naszym komputerze wymagane jest ich bieżące aktualizowanie, co często nie jest takie oczywiste i może wymagać ingerencji działu IT.

 

Ciekawym rozwiązaniem opisywane problemu jest globalny katalog partnerów DIAL dostępny pod adresem internetowym https://lumsearch.com/en-US#0. LUMsearch umożliwia nam dostęp do aktualnych danych fotometrycznych, możliwość ich filtrowania oraz porównania z innymi producentami.

 

Jednak największym atutem LUMsearch jest możliwość bezpośredniego importu danych do oprogramowania DIALux bez konieczności instalacji jakichkolwiek katalogów na naszym komputerze. Obecnie LUMsearch oferuje dostęp do ponad 500 tyś. produktów od ponad 175 producentów i ta liczba rośnie każdego dnia!

 

 

Dzięki zaawansowanemu filtrowi wyszukiwania, w łatwy i prosty sposób dopasujesz wyniki do swoich potrzeb. Z mojego doświadczenia posiadanie możliwości pracy z wieloma produktami różnych producentów przy użyciu jednego katalogu znacznie usprawnia moją pracę i daje mi pewność, że dane fotometryczne użyte w moich projektach są aktualne.