Copyright © 2023 Emil Piotrowski

EM-LIGHT EMIL PIOTROWSKI 
ul. Szpitalna 39A/46 33-100 Tarnów NIP: 728-267-28-71

+48 577 505 835

LinkedIn

em.light2020@gmail.com

  1. pl
  2. en
EM-LIGHT DIALux evo training

+48 577 505 835

Jak usprawnić szacowanie kosztów projektów oświetleniowych? 

29 December 2022

Jaki jest twój najwyższy priorytet jako kosztorysanta elektrycznego? Większość z nas odpowiedziałaby „dokładności i szybkości”, prawda? Oczywiście te dwie rzeczy mogą wydawać się nieco sprzeczne – dokładność może zostać poświęcona na rzecz szybkości i odwrotnie. Sam przez to przechodziłem, spędziłem niezliczoną ilość godzin na ślęczeniu nad rysunkami lub specyfikacjami, starając się stworzyć najlepszą możliwą wycenę.

 

Mówi się, że wraz z doświadczeniem stajesz się lepszy w dokładnym liczeniu ręcznym, jednak długopis i papier to wciąż powolny proces. Z tego powodu wielu estymatorów elektrycznych szuka lepszego rozwiązania.

 

Teraz, gdy większość planów jest w formacie cyfrowym, praca z takimi plikami nie wymaga już drukowania rysunków czy ich przechowywania w formie fizycznej. Stąd też coraz większą popularnością cieszą się rozwiązania cyfrowe - oprogramowania, aplikacje itd. Jednak wiele rozwiązań dostępnych na rynku to zdygitalizowana wersja naszego długopisu i papieru.....

 

Swojego czasu spędzałem wiele godzin nad rysunkami, starając się policzyć i wycenić dany projekt. O ile z mniejszymi projektami nie jest to problem to już z wielopoziomowymi budynkami praca ta dla mało zorganizowanej osoby może potrwać kilka dobrych godzin...najgorsze jest to, że aby sprawdzić czy w procesie liczenia nie ma błędów należy wykonać tą samą pracę jeszcze raz.....

 

Pracując dla międzynarodowego producenta oświetlenia, miałem swój udział we wdrażaniu bardziej zautomatyzowanego rozwiązania. Przyglądając się wielu ofertom, najbardziej zainteresowała mnie propozycja oprogramowania Countfire. Jest to oprogramowanie w pełni zautomatyzowane oparte na chmurze pozwalające w łatwy i przejrzysty sposób na policzenie i przedstawienie wyników naszych prac w arkuszu kalkulacyjnym.

 

Głównymi zaletami oprogramowania są:

 

1) szybkość i dokładność - co w ogromnym stopniu redukuje czas poświęcony  

 

 

asadsada

 

 

sadsadasd

 

 

asdasdas

 

 

 

sdasdas